Warning: Table '.\moshavere\watchdog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO watchdog (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (0, 'php', '%message in %file on line %line.', 'a:4:{s:6:\"%error\";s:7:\"warning\";s:8:\"%message\";s:144:\"call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function \'content_access_node_page_access\' not found or invalid function name\";s:5:\"%file\";s:47:\"D:\\xampp\\htdocs\\moshavere.org\\includes\\menu.inc\";s:5:\"%line\";i:452;}', 3, '', 'http://moshavere.org/node/913', '', '204.236.226.210', 1326617297) in D:\xampp\htdocs\moshavere.org\includes\database.mysqli.inc on line 135
 معرفی مرکز مشاوره موسسه امام خميني ره | سايت مرکز مشاوره موسسه امام خميني
* گناه بهار چيست، اگر ما هنوز در خواب زمستاني هستيم؟ * بهار، فلسفه ساده‌اي است براي آن‌که بدانيم زمين عرصه کوچ است. * نه زمستاني باش که بلرزاني، نه تابستاني که بسوزاني، بهاري باش که بروياني. * بهترين روزهايت را به کساني هديه کن که بدترين روزها را در کنارت بودند. * در ميان هر سيب دانه‌ها محدود است. در ميان هر دانه سيب‌ها نامحدود. داستاني است عجيب! دانه باشيم نه سيب! * اظهار کردن چيزي قبل از آن‌که محکم و پايدار شود، باعث تباهي آن مي‌شود.(امام جواد سلام الله عليه) * سه خصلت است که در هر کس باشد، پشيمان نمي‌شود: شتاب نکردن در کارها، مشورت در کارها و توکل بر خدا هنگامي که بر انجام کاري تصميم مي‌گيرد. .(امام جواد سلام الله عليه) * بدترين آدميان کساني‌اند که زود به خشم مي‌آيند و دير خشنود مي‌شوند. (پيامبر اکرم) * بزرگراه موفقيت پر از زن‌هايي است که شوهران خود را به پيش برده‌اند.

ازدواج

معرفی مرکز مشاوره موسسه امام خميني ره

 

مرکز مشاوره مؤسسه آموزشی‌پژوهشی امام خمينی (ره) در سال 1378 در بخش معاونت فرهنگی‌تربيتی اين مؤسسه دايرگرديد. اين مرکز از سال 78 تا کنون، با بهره‌مندی از توان علمی دانش‌آموختگان رشته‌های روانشناسی و علوم‌تربيتی مؤسسه آموزشی‌ پژوهشی امام خمينی(ره) در دو حوزه معارف اسلامی و دانش روانشناسی، به ارائه خدمات رواندرمانی و مشاوره‌ای پرداخته است.
اهداف:

هدف اوليه از تأسيس مرکز مشاوره، تلاش در جهت ارتقاء سطح سلامت روان، سازگاری و کارآمدی و بالتبع بهره‌وری نيروهای انسانی مؤسسه (اعم از دانش‌پژوهان و کارمندان و خانواده‌ها) به عنوان رکن رکين حرکت علمی، و مقابله با معضلات و نابهنجاری‌های روانی- رفتاری بوده است. هرچند، به تدريج خدمات مرکز به سطح طلاب حوزه علميه و خانواده‌های آنان و عموم متقاضيان خدمات روانشناختی گسترش يافته است.
از سوی ديگر، فراهم آوردن زمينه استفاده از توان علمی و مهارت‌های عملی فارغ‌التحصيلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی و علوم‌تربيتی، با توجه به خلأ رويکردهای بومی- مذهبی در امر مشاوره و رواندرمانی، از اهداف ديگر تأسيس اين مرکز بوده است.
سياست‌ها:‌

مرکز مشاوره مؤسسه امام خمينی (ره)، برای فاصله گرفتن از آسيب‌های مشاوره‌های سنتی فاقد مبانی پژوهشی و مشاوره‌های غيربومی، سياست کلی خود را بر مبنای استفاده از رويکردهای علمی‌تخصصی و در عين حال اشراب آموزه‌های دينی در فرايند مشاوره و رواندرمانی قرار داده است. از آنجا که توليد روش‌ها و تکنيک‌های مبتنی بر دين، فارغ از کار عملی در حوزه مشاوره و درمان ميسر نمی‌باشد، تشکيل مرکز گامی در جهت فراهم‌آوردن اين زمينه‌ بوده است. اين سياست در توليد محصولات پژوهشی و برگزاری کارگاه‌ها نيز ساری و جاری است.
واحدهای مركز:

مرکز مشاوره از لحاظ ساختار اداری دارای سه واحد و يك شورای علمی می باشد:
الف) واحد كلينيك تخصصی
ب) واحد آموزش‌های روانشناختی و كاربردی
ج) واحد پژوهش‌های روان‌شناختی و كاربردی
شورای علمی، به عنوان بازوی علمی مديريت مرکز، پشتيبانی علمی فعاليت‌های آن را بر عهده دارد.
• واحد کلينيک به ارائه خدمات روان درمانی، مشاوره و روان‌سنجی (و بالتبع پذيرش و بايگانی اسناد) می‌پردازد.
• واحد پژوهش‌های کاربردی، طراحی، اجرا و انتشار متون علمی- کاربردی بر اساس نيازها و آسيب‌های روانشناختی مخاطبان (با بهره‌گيری از معارف اسلامی و دانش تجربی) را بر عهده دارد. همچنين اين مرکز دارای کتابخانه تخصصی مشاوره با بيش از 3000 عنوان کتاب در موضوعات روانشناسی، علوم تربيتی، حديث و اخلاق می باشد.
• واحد آموزش‌های کاربردی، برگزاری گاركاه‌های دانش‌افزايی و مهارت‌آموزی (برای دانش پژوهان، طلاب و عموم)؛ برگزاری نشست‌های علمی- تخصصی (برای دانش‌پژوهان رشته‌های مربوطه)؛ برگزاری جلسات آموزش ضمن خدمت مشاوران و تنظيم برنامه‌های آموزش غيرحضوری مشاوران را بر عهده دارد.
انواع خدمات مرکز:
رواندرمانی و مشاوره (حضوری و تلفنی و مشاوره الکترونيکی از طريق سايت)، شامل:
رواندرمانی اختلالات روانی (به طور خاص: اضطراب، افسردگی، وسواس)
زوج‌درمانی و خانواده‌درمانی
روان‌درمانی کودک و نوجوان
مشاوره ازدواج
مشاوره تحصيلی
مشاوره تربيتی
• روان‌سنجی
• گروه‌درمانی
• برگزاری کارگاه‌های مهارتی و دانش‌افزايی برای دانش‌پژوهان، خانواده‌ها و عموم مراجعان
• برگزاری کارگاه‌های تقويت مهارت‌های رواندرمانی و مشاوره برای فارغ‌التحصيلان کارشناسی و شاغلين به کارشناسی ارشد رشته روانشناسی
• ارائه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی به مراکز ديگر
واحد پژوهش:
واحد پژوهش‌ مرکز با تشکيل گروه‌های پژوهشی در حوزه‌های اختلالات- مهارت‌ها، کودک و نوجوان، ازدواج و خانواده، مشاوره تحصلی و شغلی به توليد تک‌نگاره و کتابچه‌‌های کاربردی می‌پردازد. توليد محصولاتی که جنبه‌های علمی، کاربردی و آموزه‌های اسلامی را با يکديگر تلفيق نمايد، هدف فعاليت اين بخش را تشکيل می‌دهد.

آدرس ما:

قم-20متری گلستان-کوچه دوم-پلاک1

شماره تماس برای مشاوره حضوری:

0251-2113653-5

 

در صورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: