* گناه بهار چيست، اگر ما هنوز در خواب زمستاني هستيم؟ * بهار، فلسفه ساده‌اي است براي آن‌که بدانيم زمين عرصه کوچ است. * نه زمستاني باش که بلرزاني، نه تابستاني که بسوزاني، بهاري باش که بروياني. * بهترين روزهايت را به کساني هديه کن که بدترين روزها را در کنارت بودند. * در ميان هر سيب دانه‌ها محدود است. در ميان هر دانه سيب‌ها نامحدود. داستاني است عجيب! دانه باشيم نه سيب! * اظهار کردن چيزي قبل از آن‌که محکم و پايدار شود، باعث تباهي آن مي‌شود.(امام جواد سلام الله عليه) * سه خصلت است که در هر کس باشد، پشيمان نمي‌شود: شتاب نکردن در کارها، مشورت در کارها و توکل بر خدا هنگامي که بر انجام کاري تصميم مي‌گيرد. .(امام جواد سلام الله عليه) * بدترين آدميان کساني‌اند که زود به خشم مي‌آيند و دير خشنود مي‌شوند. (پيامبر اکرم) * بزرگراه موفقيت پر از زن‌هايي است که شوهران خود را به پيش برده‌اند.

ازدواج

معرفي کتاب

والدين فهميده کودکاني تيزهوش

کودکان باهوش وقتی که والدینی مهربان ، فهمیده ودلسوز داشته باشند ، در زندگی از شانس بیشتری برخوردارند وبا این شرایط ، آنها فرصت مناسبی دارند تا ذهن خود را با فراغ خاطر رشد دهند ودر مسیر خود موفق شوند.
این کتاب برای رشد ذهنی کودکان ، نظریه ای روان شناختی ، کارساز وعملی ارائه می دهد ، نضریه ای که بیشتر با " بایدها" سر وکار دارد نه با "نباید ها" وشامل حداقل اعمالی است که بسته به سن کودک ، فرزندتان باید انجام دهد : چون در مورد کودکان شاداب وبا ذهنی پویا هیچ قانون وقاعده ای به طور کامل صدق نمی کند. در کل این کتاب بر اساس تحقیقات گسترده عملی ودر مورد چگونگی رشد ذهنی کودکان وکار آیی آنها نوشته شده ودر این زمینه پیشنهادات زیادی به والدین داده تا بتوانند به کودکان خود کمک نمایند.
در اخر باید بگویم که در این کتاب از فعالیت وروابط مهم بین والدین وفرزندان سخن به میان آمده است ودر کل مخاطبین کسانی هستند که می خواهند در آینده والدینی خوب باشند ، چنین افرادی باید بدانند که خواندن این کتاب بی فایده نخواهد بود.

کليدهاي پرورش کودک تيزهوش

شما والدینی که صاحب کودکی تیز هوش شده اید ونمی دانید که چگونه ودر چه راهی می توانید از هوش سرشاری که خدا به او عنایت کرده است استفاده کنید تا کودک فردی مفید برای خود وجامعه اش باشد. این گونه والدین باید آگاه باشند که فقط فکرشان در پرورش هوش کودکشان نباشد بلکه باید به کودک بیاموزند که در زمینه های نظیر : مسولیت پذیری ، عاطفه وشادی نیز باید تیزهوش باشند . در این کتاب داستانهایی آمده که کودک تیز هوش بوده ووالدین فقط در این زمینه با کودک کار کرده بودند واین کار باعث شده بود که کودک در بسیاری از کارها نسبت به هم سن وسالانش عقب بیفتد.
در این کتاب توصیه های آمده که چگونه به کودک کمک کنیم تا در تمامی زمینه ها فردی تیزهوش باشد. وهمچنین راههایی برای تشخیص فرزند تیزهوش ، چگونگی رفتار با او وبرنامه ریزی برای تحصیلات این کودکان وموضوعاتی نظیر : تصمیم گیری درباره تحصیل جهشی ، برخورد با موفقیت ها وعدم موفقیت ها و... سخن گفته شده است.

چگونه با کودکم رفتار کنم؟

روي صندلي جا به‌جا شدم، راستش را بخواهيد از فرصتي كه براي حضور در كنار يكي از موفق‌ترين مشاوران مديريت مشاوره و راهنمايي برايم پيش آمده بود، خيلي خوشحال بودم. ايشان نزديك 11 سال در زمينه كودك كار كرده‌اند و آثار قلمي‌شان كمي بيشتر از زياد است! از ايشان پرسيدم: "ببخشيد، ممكنه يه كتاب روان‌شناسي در زمينة‌ كودك به من معرفي كنيد" با لبخندي كه هميشه بر روي لب دارند، گفتند:"كتاب چگونه با كودكم رفتار كنم، نوشتة گاربر، كتاب خوبي است." اسم چندين كتاب ديگر را هم بردند، كه در شماره‌هاي ديگر خدمت‌تان معرفي خواهم كرد. از ايشان تشكر كردم و به سراغ اين كتاب رفتم.
• شما در اين كتاب با بيش از 1200 راهكار عملي و مؤثر براي حل مشكلات كودكان، از تولد تا 12 سالگي، آشنا مي‌شويد.
• اين كتاب را يك روان‌شناس، يك مشاور آموزش و يك آموزگار، كه همگي خود پدر و مادرند، نوشته‌اند.

بچه هاي طلاق

طلاق وافزایش روز افزون آن در قرن حاضر ، برای زنان ومردان متاهل وکسانی که در تدارک تشکیل خانواده هستند ، زنگ خطری به شمار می آید .
مطالب ارائه شده در این کتاب به صورت رهنمودهای ساده وبا نگرشی در خور فهم همگان نوشته شده است ، گرایش غالب آن در جهت بهره گیری وراهنمایی والدینی است که قصد جدا شدن از یکدیگر را دارند یا مدتی است که از هم جدا شده اند. با این همه ، نوشته ها به گونه ای تنظیم شده که می توان مورد استفاده قضات وداوران دادگاه های مدنی خاص ، مسولان سرپرستی کودکان وپرورشگاه ها ووکلای دادگستری نیز قرار گیرد تا در رایزنی های خود با مراجعان وموکلان ، از یافته های پژوهشی آن بهره مند شوند. یکی از ویژگی های این اثر روانی وتربیتی ، دفاع از حقوق کودکان ومادران است ونویسنده کوشش می کند تا خواننده را با وظایف پدران ومادران در برابر یکدگر. از یک سو ، ونقشهای جداگانه آنها برای تربیت فرزندان از یک سو ، آشنا سازد.

مطلع عشق

«زندگي عاشقانه، آغاز زيبايي‌هاست و چه زيباتر آن زمان كه مراسمِ افتاحيية اين زندگي به وسيلة‌ پيري فرزانه و رهبري روشن‌ضمير كليد بخورد.»
توفيق نصيب برخي از جوانان ايراني شد تا عقد ازدواجشان توسط مقام‌معظم‌رهبري خوانده شود. ايشان در هنگام اجراي اين مراسم‌ پربركت، عروس و داماد‌هاي عزيز را با توصيه‌هايي گرانقدر بهره‌مند مي‌سازند. حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علي‌اكبري اين سخنان گهربار را فصل‌بندي كرده و در كتابي با نام «مطلع عشق» گردآورده. اين كتاب تا كنون به چاپ بيستم هم رسيده است. راستش را بخواهيد خريدن مطلع عشق به دليل كمبودش مقداري وقت مرا هم گرفت. خوشبختانه آخرين جلد باقي‌مانده از اين كتاب را در يك كتاب‌فروشي پيدا كردم. هر چند اين كتاب با محوريت عروس و دامادها گرد‌آوري شده اما مطمئن هستم با نگاهي به فهرست آن متوجه خواهيد شد كه رهنمودهاي آن براي همة خانواده‌ها راه‌گشا و جذاب است. اميدوارم زندگي شما هميشه مطلعي از عشق و صفا باشد.

کودک و تلويزيون

تلویزیون از دیدگاه روان شناسان اجتماعی که دلبستگی خاصی به خشونت دارند ، یا جامعه شناسان که دلمشغولی آنها سازمان های کنترل کننده رسانه های جمعی است ، تا منتقدانی که محتوا را تحلیل می کنند یا روزنامه نگارانی که نتایج اجتماعی زیانبار را آشکار می سازند ، علایق پورشوری را برمی انگیزد. اما این دلواپسی در مورد تلوزیون ، که دولت هزینه زیادی می پردازد با تمایل نداشتن به مطالعه شیوه های یادگیری کودکان ، در تضاد است.
این کتاب در پی اثبات یک فرضیه ساده نیست : برای مثال ، این فرضیه که کودکان خشونتی را که در تلوزیون می بینند ، تقلید می کنند ، با این فرضیه که تصور کودکان از دنیا با این تصور قالبی که ( مردان قهرمان هستند) شکل می گیرد ، بلکه این ئکتاب تلاش می کند تا از طریق کودکان واقعیت را کشف کند. به عبارت دیگر ، تلاش می کند از طریق نگرشهایی که کودکان با تماشای تلویزیون به آنها دست می یابند تا تمایز بین درست ونادرست را درک کنند ، به واقعیت برسد.

آموزش توالت رفتن به کودکان

توالت رفتن کودکان یکی از مشکلات عمده ای می باشد که والدین به آن توجه بیشتری می کنند. برخی از والدین اطلاعات کافی درباره اینکه چه زمانی برای باز کردن بچه از پوشک مناسب است ندارند. این کتاب که توسط هیثر ولفورد نوشته شده است نظریه های زیادی در این باره ارائه کرده است البته اینها بر طبق گفته های والدینی است که در این کار موفقیت زیادی داشتند . برخی از این والدین معتقد هستند که هر چه بچه را دیر از پوشک باز کرد زودتر می آموزد که دیگر خود را خیس نکند . این والدین بعد از سن 2 سالگی را بهترین زمان می دانند. کتاب حاضر، به مادرانی که ترس از این دارند که کودکشان چه موقع می تواند به طور مستقل به توالت برود کمک های زیادی می کند. با مطالعه این کتاب مادران متوجه می شوند که کی وچه زمانی وتحت چه شرایطی می توانند این کار را بکنند. همچنین این کتاب راههای مقابله با یبوست در کودکان را نیز ارائه داده است که امیدواریم با مطالعه این کتاب از دغدغه های فکری دراین باره رها شوید.
نام کتاب : آموزش توالت رفتن به کودکان
نویسنده : هیثر ولفورد
ترجمه : پروین قائمی
ناشر : معیار علم